Cilt yağlanmasının en büyük sebebi cildimize uyguladığımız kimyevi ürünlerden geçmektedir. Özellikle yağlı cildiniz kalıtımsal değilse dış etkenlerden veya genetik faktörlerden ortaya çıkmamışsa yapmanız gereken tek şey düzenli olarak kullandığınız ürünlerin değişmesi gerektiğidir. İşte yağlı cilde sahip olan insanların uygulaması gereken bakım rutinleri;

YAĞLI CİLDİN PARLAMASINI ÖNLEYEN ÖNEMLİ İPUÇLARI

CİLT YAĞINI GİDEREN MENDİLLERİN KULLANIMI

Gün içerisinde cildinizin çok fazla yağ üretmesinden ve parlamasından şikayetçiyseniz bu ürün sizin kurtarıcınız olabilir. Yağ emici mendillerle yüzünüzdeki fazla yağı alabilirsiniz. Hemen hemen her kozmetik mağazasında satılan bu mendilleri kolayca temin edebilmeniz de oldukça mümkün olmaktadır. 

SU BAZLI OLAN ÜRÜNLER KULLANMAK

Cildiniz için tükettiğiniz kozmetik veya bakım ürünlerinin su bazlı olmasına özen gösterdiğiniz takdirde cildinizin yağlanmasını engelleyecek ve sağlıklı bir nemlendirme işlemi yapmış olacaksınız.

SODA

Pamuk yardımıyla cildinize maden suyu uygulamak çok faydalı olacaktır. Hem yağlı cildin parlaması engelenecek hem doğal bir bakım uygulamış olacak hem de cildinizi fazla kirden arındırmış olacaksınız.

HAFTADA BİR DEFA PEELİNG

Cildinize en uygun peeling ürününü tercih ettikten sonra cildinizin fazla yağlanmasını önlemek amacıyla bu peeling işlemlerinin belirli aralıklarda uygulanması da oldukça önemlidir.