Yağ Yakmaya Yardımcı Kimyon Çayı

Yemeklerinize lezzet katan baharatlardan kimyonun birçok hastalığa faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Oldukça lezzetli olan bu baharatı sadece yemeklerinizde kullanmanıza gerek yok. İşte sağlığa faydalı olan kimyonun yağ yakmaya faydalı çay tarifi...

Yağ Yakmaya Yardımcı Kimyon Çayı

Yağ Yakmaya Yardımcı Kimyon Çayı

Kimyon ödem atmadan tutun da cilt sağlığına kadar faydası bulunan kimyonu sadece yemeklerinize lezzet vermesi için kullanıyor olabilirsiniz. Ama bilmediğiniz bir şey var. Kimyon bir baharat olmasına rağmen yağ yakıcı özelliğini kilo vermek için de kullanabilirsiniz. Kimyonun çayını yaparak vücudunuzda yakmanız gereken yağlar için kullanabilirsiniz. Bu tarif ile hem kilo verecek hem de sağlığınıza sağlık katacaksınız.

MALZEMELER

  • 1 çay kaşığı kimyon tohumu
  • 1 çay kaşığı rezene
  • 5 kuru karanfil
  • Yarım limon

NASIL YAPILIR

İlk olarak bir miktar suyu kaynatın. Ardından sıcak suya kimyon tohumu, rezene tohumu ve karanfili atıp üç dakika boyunca bekleyin. Bu surede suyu içinde rezene ve kimyon tohumunun demlenmesini sağlayacaksınız. Daha sonra süzüp içine yarım limonu sıkın. Yağ yakması için sağlıklı beslenmede ana öğünlerden sonra birer su bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Bunu her gün yapıp içebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR