Vücut Yağlarını Yakmak için Bunları Yapın

Vücudumuz yakıt kaynağı olan yağı doğal yollardan yakar fakat vücudunuzun daha etkili bir şekilde yağ yakmasını bazı ipuçlarıyla sağlayabilirsiniz. Hızlı yağ yakmak için dayanıklılık antrenmanı, güç antrenmanı ve interval antrenmanı yapmayı, dengeli beslenmek ve dinlenmek çok önemlidir.

Vücut Yağlarını Yakmak için Bunları Yapın

Vücut Yağlarını Yakmak için Bunları Yapın

Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, 'Egzersiz programınız ve kişisel beslenmeniz konusunda dengeli davranmak uzun vadede daha etkili bir şekilde kalori ve yağ yakmak için mükemmel sonuçlar verir. Tutarlılık başarının anahtarlarından biridir, bu nedenle haftanın beş gününü aktif olmaya ve egzersiz yapmaya ayırın' açıklamasında bulundu.

DAYANIKLILIK ANTRENMANI İÇİN ZAMAN YARATIN

Haftada en az bir kez uzun kardiyo egzersizleri için zaman ayırmaya çalışın. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir tempoda uzun süre koşmak, yürümek ya da pedal çevirmek, vücudunuzun yağ yakması için harika bir yöntemdir. Vücudunuz uzun süreli antrenmanlarınızın büyük bir kısmında yakıt kaynağı olarak vücutta depolanan yağı kullanır. Kendinizi zorlamaya başlayıp yoğunluk seviyesini arttırdığınızda, vücudunuz enerji için depolanan karbonhidratı yakmaya başlayacaktır. Her hafta 60 ile 90 dakikayı kendinize odaklanarak geçirmek sizi duygusal olarak da olumlu yönde etkileyecektir.

İNTERVAL ANTRENMANLAR DENEYİN

İnterval antrenmanı, kısa ve yoğun koşunun devamında eşit ya da çok az daha uzun bir toparlanma sürecini içeren, temelde vücudu daha yüksek tempolara alıştırmaya yarayan antrenmandır. Egzersiz sonrası yağ yakma etkileri sebebiyle interval antrenmanların etkisi oldukça fazladır. Yüksek yoğunluklu bir interval antrenman sırasında, vücudunuz yakıt kaynağı olarak karbonhidrat kullanır fakat toparlanma sırasında yağ yakar. İnterval antrenmanlar, düzenli antrenmanlardan daha kısa sürer ve yalnızca 30 dakikalık bir çalışmayla muazzam yağ yakma sonuçları elde edebilirsiniz. Haftada iki gün bu tarzda antrenman yapmak size iyi gelecektir.

GÜÇ ANTRENMANLARIYLA VÜCUDUNUZU HIZLI TOPARLAYIN

Yağsız kas kütlesi oluşturmak, dinlenirken bile daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Vücudunuzun yağsız kas kütlesini muhafaza etmek için yağ muhafaza ederken harcadığından daha fazla kaloriye ihtiyaç duyar ve bu yüzden kas kütlesi oluşturmak uzun vadede daha iyi yağ yakmanıza yardımcı olur. Güce dayalı antrenmanların vücudunuzun toparlanma sürecini de hızlandırdığı düşünüldüğünde, bu antrenmanlar iki kat faydalıdır ve spor salonundan da ayrıldıktan sonra yağ yakmaya devam etmenize yarar.

DÜZENLİ ÖĞÜNLER OLUŞTURUN

Aldığınız besinler, vücudunuzdan geri aldığınız sonuçlar üzerinde doğrudan etkilidir. Her gün karbonhidrat, sağlıklı yağ ve protein içeren dengeli öğünler ile beslenmeye çalışın. Antrenmandan önceki yarım saat içerisinde, özellikle de uzun süreli antrenman yaptığınız günlerde, protein tüketmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca, vücudunuzun kas glikojenini yenilemesine yardımcı olmak için egzersiz sonrasında az miktarda karbonhidrat tüketmeniz gerekir.

VÜCUDUNUZU DİNLENDİRİN

Dinlenirken, vücudunuz taleplerinize uyum sağlamaya başlar. Haftada beş gün sıkı egzersiz yapıyorsanız, kalan iki günde vücudunuzun toparlanıp yenilenmesine izin vermelisiniz. Vücudunuzun uyum sağlamasını ve gelişmesini mümkün kılmanın pek çok yöntemi bulunmaktadır. Egzersiz programınız ve kişisel beslenmeniz konusunda dengeli davranmanın uzun vadede daha etkili bir şekilde kalori ve yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR