Hemen hemen her kadın aslında etek giymeyi çok sevse de "etek bana yakışmıyor” düşüncesinden dolayı etek giymeye yanaşmıyor. Halbuki vücut tipine uygun olan etek bilindiğinde etek her kadına yakıştığı gibi bir de stil sahibi olmasına yardımcı oluyor.

İşte vücut tipine göre doğru etek seçimi:

ELMA TİPİ VÜCUT

Elma tipi vücuda sahipseniz, yani göğüsleriniz büyük, karnınız yuvarlak ve kalçalarınız darsa karnınızı saran yüksek belli ve geniş kesimli kısa etekleri giyebilirsiniz. Bu şekilde eteğin beli gövdenizin en dar yerinde duracak ve karnınız göze batmayacaktır.

ARMUT TİPİ VÜCUT

Armut biçiminde bir vücudunuz varsa, yani omuzlarınız dar, göğüsleriniz küçük ve kalçalarınız genişse, A kesim etekler tam size göre. Bele oturan ve aşağıya doğru A şeklinde gelen etekler kalçalarınızın genişliğini kapatarak daha düzgün bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Etek boyunu ise istediğiniz gibi seçebilrsiniz.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Kum saati şeklindeki vücut tipi büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel şeklinde tasvir ediliyor. Bu şekilde bir vücuda sahipseniz, rahatlıkla kalem etek tercih edebilirsiniz. Kalem etekler kıvrımlarınızın çok daha net bir hale getirerek, ince belinizi ortaya çıkaracaktır.

İNCE YAPILI VÜCUT

Vücudunuz ince yapılı, düz ve kıvrımsız ise bedeninize tam oturan mini etekler tam size göre. Dar bir etek var olan tüm kıvrımlarınızı belirginleştirecek hoş bir görüntü oluşturacaktır.