Uzun ve Kıvrık Kirpiklere 3 Adımda Sahip Olun

Çeşitli bakım yağları ile dolgunlaştırmak ve beslemek istediğimiz kirpiklerimize nasıl bakmalıyız? Sağlıklı ve hacimli kirpikler için günlük rutinimiz nasıl olmalı? Sadece 3 adımda hayalinizdeki kirpiklere sahip olun.

Uzun ve Kıvrık Kirpiklere 3 Adımda Sahip Olun

Uzun ve Kıvrık Kirpiklere 3 Adımda Sahip Olun

Daha uzun ve kıvrık kirpiklere nasıl sahip olabiliriz? Kirpik bakımında doğru bildiğimiz yanlışlar neler? İşte bakımlı kirpiklere için püf noktaları.

MAKYAJINIZI TEMİZLERKEN NAZİK DAVRANIN 

Kirpiklerinizi makyajdan temizlerken göz makyajı çıkarıcınızı pamuğa sıkın ve kirpiklerinizin üzerinde birkaç saniye beklettikten sonra sağa sola çekiştirmek yerine aşağıya doğru silin.Onlara ne kadar nazik davranırsanız o kadar az dökülecektir.

DOĞALLIKTAN YANA OLUN!

Kirpikleriniz için en yumuşak seçenekler mineraller ve yağlardır. B5 vitaminleri içeren ürünler, kirpikleri nemlendirir ve kalınlıklarını arttırır. Bu yüzden bu ürünleri kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda selüloz gibi maddelerin doğal biçimleri kirpiklerinizi beslemeye yardımcı olur. Siz de içeriğinde yararlı maddeler içeren ürünleri tercih edin.Doğallıktan yana olmalınızı öneriyoruz.

TAKMA KİRPİK VE KIVIRICIYI AZALTIN

Takma kirpikler, kirpiklerinize zarar verir.Yapışkanlar devamlı kullanıldığında gözde irritasyona neden olur ve var olan kirpikleriniz de zayıflar ve dökülür. Aynı şekilde kirpikler için sık sık kirpik kıvırıcı kullanmak da zararlıdır. Kirpiğin sık sık aynı bölgede travma yaşamasına neden olur ve kopmalar kaçınılmazdır. Kirpiklerinize gün içerisinde ne kadar az müdahale de bulunursanız o kadar az zarar görecektir. 

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri