Üzüm cilt hücrelerinin kendini yenilemesi için gereken aminoasitleri bol miktarda içermektedir. Aynı zamanda yüksek miktarda B vitaminleri, potasyum ve demir de içerir.

CİLT TAZELENMESİNE YARDIMCI OLUYOR

Kırmızı üzüm ve un yüz maskesini önemli bir davetten önce cildinizi tazelemek için veya cildinizin daha genç görünmesi için haftada bir uygulayabilirsiniz. Üzüm ve un karışımıyla elde edilen yüz maskesini evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz.

KIRMIZI ÜZÜM VE UNLU CİLT MASKESİ TARİFİ

Bir kaç salkım kırmızı üzümü iyice ezerek suyunu çıkartın. Üzüm suyunun içine iki yemek kaşığı un ekleyin ve iyice karıştırın. Macun kıvamına gelinceye kadar un eklemeye devam edebilirsiniz. Macunu parmak uçlarınız ile yüzünüze uygulayın. Maskeyi göz çevrelerinize uygularken dikkatli olun, gözünüzle temastan kaçının.

MASKE UYGULAMASINDAN SONRA;

Maskeyi cildinize sürdükten sonra 15-20 dakika kadar maskeyi cildinizde bekletin. Süre tamamlandıktan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın ve yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayın. Maske ile işiniz bittikten sonra her zaman kullandığınız tonik ve nemlendiricinizi de yüzünüze uygulayın.