Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Cilt bakımı özellikle kadınların en önem verdiği konulardan biridir. Popüler bakımların yanı sıra doğal yağlar kullanılarak yapılan bakımlar son günlerde en sık tercih edilenler arasında. Üzüm çekirdeği yağının cilde olan faydaları onu mükemmel bir ürün haline getirdi. İşte üzüm çekirdeği yağının faydaları...

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Preslenmiş üzüm tohumundan elde edilen üzüm çekirdeği yağı, cilt sağlığı açısından oldukça faydalı bir yağdır. İçeriğinde bulunan antienflamatuvar, antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri, omega zinciri yağ asitleri ve E vitamini ile bir araya gelince cilt için popüler bir bileşen haline geliyor. Sizin için üzüm çekirdeği yağının faydalarını bir araya getirdik. İşte detaylar…

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİN CİLDE FAYDALARI

Üzüm çekirdeği yağının kanıtlanmış antimikrobiyal özellikleri sayesinde, akne problemlerinin tedavisi için kullanılır. Cildin elastikiyetini ve yumuşaklığını artırdığı iddia edilen üzüm çekirdeği yağı, bitkisel bileşenlerle birlikte test edildi. Araştırma, bileşenin; cildin nemini ve yumuşaklığını artırdığını ortaya koydu.

Üzüm çekirdeği yağı, ciltteki E vitamini ve C vitamininin daha işe yarar olmasına yardımcı olur ve cildin korunmasında etkilidir.

Üzüm çekirdeği yağı, proantosiyanidin adı verilen güçlü bir antioksidan bileşen içermektedir. Bu antioksidan, ciltte sürekli kullanıldığı zaman cilt tonunun eşitlenmesini sağlar.

Aynı zamanda içeriğinde bulunan güçlü antioksidanlarının yanı sıra cilde başka bir yararı daha vardır. Özelikle yaz aylarında maruz kalınan güneşin zararlı UV ışınlarının, cilde zarar vermesini engeller.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Saf üzüm çekirdeği yağını yüzünüzde serum olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sevdiğiniz yüz ve vücut nemlendirici kremlerinin içerisine bir damla üzüm çekirdeği yağı damlatarak, nemin cildinize hapsolmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR