Dudaklar kişiliğiniz hakkında oldukça fazla bilgiler dışarı vurmaktadır. Özellikle büyük ve dolgun dudaklara sahip olan insanlar fazla duygusal olmalarıyla bilinirken duygularını ve isteklerini dışa vuran bir karaktere sahiptirler. Duygularını dışa kolay bir şekilde vurduklarından dolayı oldukça dikkat çeken bir kişiliğe de sahiptirler.

ALT DUDAKLARI DOLGUN OLANLAR

Bunun yanı sıra alt dudakları üst dudaklarına nazaran daha dolgun ve çıkık olan kişilerin ortak özelliği neşelerine ve zevklerine fazla düşkün olmalarıdır. Özellikle bu tür insanların yanında mutsuz olmamak elde değildir. 

ALT VE ÜST DUDAĞINIZ EŞİT İSE...

Eğer dudaklarınız eşitse yani üst dudak ve alt dudak orantınız mevcut ise bu kişiler dengeli empati kuran ve düşünceli karaktere sahiptir. En önemli özellikleri karşısındaki kişilerin fikirlerine önem veren ve onları dinleyen bir kişiliğe sahip olmalarıdır. Dışarıdan oldukça soğuk ve ciddi görünmelerine karşılık tüm olaylara karşı fazla iyimser olmalarıyla bilinirler.

İNCE DUDAKLARA SAHİPSENİZ...

İnce dudaklara sahip olan insanlar genelde tek takılmayı ve yalnız kalmayı tercih eden insanlardır. Özellikle herkesle anlaşmak ve uzlaşmak isteyen bu insanlar uzun kavgalardan ve tartışmalardan genellikle hoşlanmazlar.