Cildin çabuk yaşlanmasında ve cilt bozukluklarının temelinde güneşin zararlı etkileri fazlasıyla yatmaktadır. Özellikle cilt bakımı yaparken güneş kremi kullanımını da atlmamak ve bu rutini alışkanlık haline getirebilmek de oldukça önemlidir. Özellikle ünlülerin en sık yaptığı uygulamalardan biri olan bu rutinin haricinde uyguladıkları etkili yöntemleri sizler için derledik;

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ
 
Doğal bakımdan vazgeçmeyen Özge Özpirinççi soda ve limonu karıştırıp yaptığı buz küplerini yüzüne sürüyor. Aynı zamanda kantaron yağı kullanıyor ve banyodan çıktıktan sonra tüm vücuduna ve saç uçlarına bebek yağı sürdükten sonra soğuk duş almayı ihmal etmiyor.

DEMET ŞENER
 
Demet Şener cilt bakımı için çok fazla ürün kullanmayı tercih etmediği için basit bir yöntemlerden yararlanıyor. Cildinin mükemmelliğini yüzünü suyla yıkadıktan hemen sonra nemlendirmesine borçlu. 

ÇAĞLA ŞİKEL
 
Çağla Şikel, herkesin gıptayla baktığı saçlarına tatlı badem yağıyla bakımını ihmal etmiyor. Cilt bakımı için ise argan yağı kullanıyor.

DEFNE SAMYELİ
 
Öncelikli olarak güzel bir cilt için beslenmesine çok dikkat ediyor. 13 yaşından itibaren cilt bakımı yaptığını söyleyen Defne Samyeli 3 saatte bir cildini temizliyor ve nemlendirici sürmeyi ihmal etmiyor.

FAHRİYE EVCEN
 
Saçlarının dolgunluğuyla herkesi kendine hayran bırakan Fahriye Evcen, ayda bir kere saçlarına hayvar maskesi uyguluyor. Cildinin pürüzsüzlüğünü ise kil ve yosun maskeleriyle koruyor.

DİDEM SOYDAN
 
Çok kuru bir cildi olduğunu söyleyen Didem Soydan bol su içmeyi ihmal etmiyor. Yüzünü kayısı çekirdeği yağıyla nemlendiriyor, güç içinde maden suyu kullanıyor ve zaman zaman gül suyuyla tampon yapıyormuş. Vücut bakımı için ise zeytinyağı içeren bir karışım kullandığını söylüyor.

AJDA PEKKAN
 
Yıllara meydan okuyan Ajda Pekkan, cildinin elastikiyetini korumak için sürekli soğuk duş almaya özen gösteriyor. 

CEYDA DÜVENCİ
 
Ceyda Düvenci günde 2-3 litre su içiyor, bol bol maydanoz tüketiyor. Bunun yanı sıra meyve yedikten sonra kalan meyvelerle yüzüne masaj yapıyor.