Ugg Bot Giymek Bu Tehlikeye Yol Açıyor!

Uzmanlar rahat olduğunu düşünseniz de ugg botların zararlı olduğundan bahsediyor. Estetik açıdan birçok kadının özellikle sonbaharda tercih ettikleri bu botlar tehlike saçıyorlar.

Ugg Bot Giymek Bu Tehlikeye Yol Açıyor!

Ugg bot rahat ve estetiktir. Ancak doktorlar özellikle çocuk doktorları ayak yapısı için ugg botların çok zararlı olduğunu ifade ediyor.

UGG BOTUN ZARARLARI

Uggs’i oldukça sık kullanmamaya dikkat edin, özellikle de düz tabanınınız mevcutsa. Uggs üreticileri, botlarının tabanlık ve kuvvetlendirilmiş topuklu ayakkabılar için çokça destek sunduğunu belirtse de, performans için üretilmemiştir. Bazı hekimler Uggs’in uzun yürüyüşler için destek sağlamadığını, ayakların yayılmasına ve taban düşmesine sebep olduğunu ifade ediyorlar. Ayaklarınız düzse daha çok risk altında olabilirsiniz. Uggs’lerinizi daha az sıklıkta tercih edin veya botlarınızı evin haricinde giyerseniz, kemer desteği için ortopetik bir eklenti ilave etmeyi düşünün. Önde gelen çocuk hekimlerinin ve kayropodistlerin, Uggs veya Ugg tipi bot giyen çocukların ayaklarında problem meydana gelmekte olduğu için uzun vadeli zarar riskini arttığını ifade eden endişelerini dile getirdiklerini açıkladı.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR