Kahve tiryakileri için muhteşem bir haber olan, genellikle kadınların her yüzyılda kabusu haline gelen kilolarından kurtulmasında kahvenin etkili olduğunu artık herkes tarafından biliniyor.

Yalnızca kahve tüketerek ya da her gün bol miktarda kahve tüketip geri kalan zamanda sağlıksız gıdalara yönelerek kilo vermeniz söz konusu değildir. Kahvenin bu şekilde mucizevi bir etkisi yoktur. Yüksek oranda antioksidan bulunduran kahve, kandaki zararlı maddelerin atılmasını sağladığı için oldukça yararlıdır. Az miktarda kafein barındırması nedeni ile de diğer kahvelerden çok daha faydalı olduğunu bildiğimiz kahve, tok tutmasından dolayı da çeşitlerinden ayrılıyor. Yemek vaktinize daha varsa ya da öğün aralarında uzun saatler beklemeyi hedefliyorsanız bu aralarda tüketeceğiniz birkaç kahve ile hem tok kalabilir hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Zayıflamanın temel şartlarından biri vücuda giren besinlerin sağlıklı olanlardan seçilmesi gerektiğidir. Fazla şekerli gıdalardan uzak durulması gerektiğine değinen uzmanlar, yüksek karbonhidratlı gıdaların da kilo alımında etkili olduğunu belirtmektedir. Dengeli ve düzenli beslenmeyle beraber günde birkaç fincan tüketilen kahve sayesinde fazla kilolardan kurtulmanın mümkün olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmış durumda. Sade içilmesi şartı ile her gün tüketilen kahve ile metabolizmanın çok daha hızlı çalıştıracağından, vücuttaki yağ yakım miktarı yükselecektir. Eğer kilonuz normalden çok fazla ise kahvenin tok tutucu etkisi ve yağ yakma özelliği ile kısa sürede daha hızlı kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.