Göz renginize göre makyaj uygulaması yaparken eyeliner uygulamasını hep atlarız. Eyeliner bilindiği üzere hep siyah olarak uygulanmaktadır. Fakat gözleri renkli olan insanlar özellikle renkli far uygulamalarından hoşlanırken bir de renkli eyeliner uygulamalarına merak sardılar.

Bu uyhulamanın ilk adımını atan ünlü Jessica Alba oldu. Bir ödül töreninde renkli eyeliner uygulamasıyla herkesi büyülerken makyajının mükemmelliği de göz kamaştırıyordu. Renkli eyeliner sürümünün zorluğu açısından siyaha oranla daha kolaydır. Özellikle siyah kadar koyu bir renk olmadığından dolayı silinmesi ve üzerinde değişim yapılması daha basit ve pratiktir.

Gün boyu kalıcı kalmasını sağlamak için göz kapaklarınıza far bazı uygulaması yapabilirsiniz. Far bazı kuruduktan sonra süreceğiniz renkli eyeliner rengini daha iyi belli edecek ve siyah eyeliner kadar etkili bir makyaj görünümü sağlayabilecektir.

Eğer esmer tenliyseniz mavi tonları ve turkuaz tonları eğer pembe alt tonlu ve beyaz tenliysenizde pembe tonlarında eyeliner uygulaması gözlerinize çok yakışacaktır. Bu ürünü göz altlarınıza da kolaylıkla uygulayabileceğiniz gibi festival makyajlarında kullanılan desen yapımında da oldukça pratik bir uygulama sağlamaktadır.