Her kadın için moda zaman mekan fark etmeksizin büyük önem taşımaktadır. Özellikle bugünlerde ortalığı kasıp kavuran bir 60'lar modası söz konusu. Eskiler gün yüzüne çıktıkça moda da renkler ve retrolarda kendini göstermeye başlıyorlar.

60'lar dediğimizde aklımız ilk gelen şey mini etekler ve kalın topuklar. Özellikle kadınların vazgeçilmezi rengarenk eteklerle ruhumuzun şenleneceği bir yaz geçireceğiz. Özellikle kalın topuklu ayakkabılarla muhteşem bir kombinasyon sağlayan bu moda trendinin hiç gitmesini istemeyeceksiniz. Tüm bunların yanı sıra 60'lar modasını günümüz modasıyla harmanlayan gençler şimdiden sokaklarda rengarenk eteklerle dolaşmaya başladılar bile! Özellikle gençlerin ruhunu da fazlasıyla yansıtan bu moda akımı daha uzun süre süreceğe benziyor.

50'ler modasının karanlığını bir güzel kapatan 60'lar gençlere güzel bir ilham kaynağı olmuş. Minilerin modaya giriş yapmasını sağlamış 60'lar modası günümüzde de retro ile harmanlanarak güzel bir trend olma yolunda birleşmişler. Hiçbirimiz farkında değiliz ama aslında 60'ların hippi trendleri ve retroyla harmanlanmış modayı yaşıyoruz aslında. Renkli gözlükler, bol pantolonlar, rengarenk saç bantlarıyla beraber hayatımıza kısa sürede entegre oldular bile!