Tıkanan Lavabolar İçin Mucizevi Çözüm!

Tıkanan lavabolar özellikle mutfakta çalışılan bir günün ardından kadınların kabusu olabiliyor. Bu durumu önlemek ve bu tıkanıklığı geçirmek amacıyla çözüm önerilerinde bulunduk.

Tıkanan Lavabolar İçin Mucizevi Çözüm!

Mutfakta kullandığımız lavabolar yemek yaptığımızda veya bulaşık yıkadığımızda oldukça fazla tıkanmaktadır. Bu tıkanmaları önlemek ve mutfak lavabolarını açmak için bir çok ürün bulunmasına rağmen bu işlemi elinizde bulunan malzemelerle de kolaylıkla halledebilirsiniz. Özellikle mutfak lavaboları, içinde biriken artıklar nedeniyle sık sık tıkanır. Açmak için türlü türlü yöntem dener, pompalamaya çalışır, marketlerdeki kimyasal lavabo açıcıları kullanır ve çoğu zaman etkili ve iyi bir sonuç alamayız. Sadec iki malzemeyle lavabo tıkanıklığına veda edin!

Bu malzemeler karbonat ve sirkedir. Özellikle bu ik malzeme karıştıktan sonra oldukça etkili bir lavabo çözücü olmaktadırlar. Bu karışımı yapabilmek için tıkanmış olan lavabo giderine, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke döküp ardından 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra bir kabı kaynar su ile doldurun ve suyu gidere boşaltın. Bu işlemi yaptıktan sonra lavabonuzun köpük şeklinde kabardığına şahit olacaksınız. Bu işlemden sonra lavabonuz hızlı bir şekilde açılarak içerisindeki tüm atıkları aşağı doru itecektir. Bu işlemi her lavabonuz tıkandığında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri