Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Evde yaşayabileceğiniz en talihsiz durumlardan biri lavabonun tıkanmasıdır. Bu sorunu kimyasallarla değil doğal yoldan çözmek isteyenler için birkaç tavsiyemiz var.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Evde yaşayabileceğiniz en talihsiz durumlardan biri lavabonun tıkanmasıdır. Bu sorunu kimyasallarla değil doğal yoldan çözmek isteyenler için birkaç tavsiyemiz var. İşte detaylar...

Tuz ve Kaynar Su

Eğer tıkanma çok fazla değilse tuzla tıkanma çok büyümeden önleminizi alabilirsiniz. Tuz hem borunun temizlenmesine hem de istenmeyen kokuların gitmesine yardımcı olacaktır. Yarım bardak tuzu lavaboya döküp üzerine sıcak su dökebilirsiniz. Bunu belirli aralıklarla tekrarlarsanız, lavabonuz açlacaktır.

Sirke ve Karbonat İkilisi

Sirke ve karbonat ikilisi tıkanıklığı gidermede en etkili yollardan biridir. Sirkeye biraz karbonat ekleyin ve lavabonuza dökebilirsiniz.

Soda ve Kaynar Su

Soda ve kaynar suyu karıştırıp lavabonuzdan döküp bekleyin. Birkaç sonra lavabonuz açılmaya başlayacaktır. Eğer ayda bir defa uygularsanız, lavabodaki kirler tıkanıklığa sebep olmadan gidecektir.

Son Çare Gider Borusunu Temizlemek

Lavabonuz her yöntemi denemenize rağmen açılmadıysa, son çare gider borularınızı temizlemek. Eğer gider borularınızı temizlerseniz lavabo tıkanıklığından kurtulmuş olursunuz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.


[N-#62812]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR