Tesettür'de Lacivert Renk Nasıl Kombinlenir?

Lacivert renk nasıl kombinlenir adlı sorunun detayları haberimizde...

Tesettür'de Lacivert Renk Nasıl Kombinlenir?

1- Lacivertin Yanına Nötr Renkler Kullanın

Lacivert kombininizin uyumlu durmasını istiyorsanız nötr renkleri tercih etmelisiniz. Nötr renkler her zaman dinlendirici özelliğe sahiptir. Örneğin beyaz, siyah, kurşuni, kahverengi ve krem tonları lacivertin yanına seçebileceğiniz nötr renklerdir.

2- Tamamlayıcı Renkleri İle Lacivert Kombininizi Tamamlayabilirsiniz

Tamamlayıcı renkler, renk tekerleğinde birbirinin karşısında olan renklerdir. Bir araya getirildiğinde canlı bir eşleşme oluştururlar. Lacivert, mor rengin mavi ile karışımı olduğu için mavinin tamamlayıcı rengini kullanmalısınız. Mavinin tamamlayıcı rengi turuncudur. Bu maddede örnek lacivert renk kombinlemesi beyaz, turuncu ve lacivert olabilir.

3- Üçlü Renkler

Üçlü renkler, spektrumdaki bir renge bitişik olan renklerdir. Yukarıda belirtildiği gibi, mavinin tamamlayıcı rengi turuncu ve turuncuya bitişik renkler sarı ve kırmızıdır. Bu nedenle, sarı ve kırmızı üçlüdür ve bu nedenle de mavi tonlarına dolayısıyla lacivert renge uyum sağlarlar. Üçlü renk uyumunu şalınız ile birlikte lacivert tesettür kombin parçalarında uygulayabilirsiniz.

4- Benzer Renklerden Faydalanın

Benzer renkler, renk çarkındaki birbirine bitişik olan üç renk grubudur. Örneğin, mavi, yeşil ve mor benzer renk gruplarıdır. Bu durumda lacivert bir kombin yaparken bu renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin lacivert – turkuaz veya lacivert – zeytin yeşili
Kombin yapma konusunda son bir ipucu vermek isterim, ayakkabı, eşarp, şal, şapka, kemer ve mücevher gibi aksesuarlarınıza dikkat etmeyi unutmayın. Aksesuarlar nötr kıyafetlere renk katabilir veya parlak kıyafetlerle tonlama getirebilir. Aksesuarlarınızdaki tamamlayıcı, benzer ve üçlü renkleri, koyu renkli giysileriniz ile birlikte kullanmaya özen gösterin.

Kaynak: Ülke.com.tr

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR