Ruj, makyajın en basit ama en etkili adımıdır. Kimi zaman makyaj yapacak kadar vaktimiz olmaz. Çantanızda bulunan tek bir rujla bütün günü idare edebilirsiniz.

Ruj seçimi yapmadan önce ten sahip olduğunuz ten renginize karar verin. Sonrasında size uygun ruj renkleri arasından seçiminizi yapın.

BEYAZ TENLER İÇİN RUJ SEÇİMİ

Beyaz tenliler özellikle renk seçimlerinde biraz sıkıntı yaşayabilirler. Teninizin rengi çok açık hatta beyazsa kullanacağınız renklere de o kadar dikkat etmeniz gerekecek. Açık, soluk ve mat rujları rafa kaldırmalısınız. Bu renkler size solgun bir görünüm verir. Koyu bordo ve koyu kırmızılar da iddialı ve ağır bir görünüm yaratacağından bu renkleri gece makyajınızda seçebilirsiniz. Size en iyi gidecek rujlar, şeftali tonları, nar çiçeği ve pembe tonlarındaki ürünlerdir.

BUĞDAY TENLER İÇİN RUJ SEÇİMİ

Buğday tenliler, renk seçimleri konusunda her zaman oldukça şanslılardır. Buğday tenliyseniz daha çok renk alternatifiniz var. Hafif koyu pembeler, turuncuya dönük şeftali tonları, kırmızının tonları, böğürtlen rengi, gül kurusu rengi size en çok yakışacak renklerdir.

ESMER TENLER İÇİN RUJ SEÇİMİ

Esmer tenliyseniz tek bir rujla bütün gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Ruj sizin için kurtarıcı bir ürün. Bundan dolayı rengine doğru karar vermelisiniz. Neon ve nar çiçeği gibi renklerden uzak durun. Onlar yerine ışıltılı ve parlayan rujlar esmer teninizde daha gösterişli duracaktır. Koyu tenlilere en çok yakışacak ruj renkleri, kahverengi tonlarına yakın kırmızılar, kiremit rengi, koyu böğürtlen rengi, bordo tonları ve nude çeşitleridir.