Tatil bavulunuzda olmazsa olmazlarınızdan en az ikişer tane bulundurmanız size bu materyalleri tatil boyunca kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Özellikle mayonuzdan iki tane bulundurmanız yaz tatili boyunca kullanacağınız mayoların kullanım sıklığına katkı sağlamaktadır. Bir mayoyu kullandıktan sonra mutlaka yıkayıp kurumasını beklemeniz gerekir. İki adet mayo aldığınızda kurumasını beklemek gibi bir derdiniz olmazken zamandan da kazanmış olacaksınız.

Özellikle yazlık bir mekana gidiyorsanız güneşinz zararlı etkilerinden de korunmanız gerekmektedir. Cilt tipinize uygun bir güneş koruyucusunu bavulunuza stok yapmanız hem cildiniz için hem de huzurlu bir yaz tatili geçirmeniz için oldukça önemlidir. Bu kremleri seçerken yüz için ayrı vücut için ayrı iki krem bulundurmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sıcaklardan korunmanın bir diğer yolu ise şapka ve güneş gözlüğü olmaktadır. Özellikle güneşin tam tepede olduğu saatlerde bu aksesuarları kullanmak sizi güneşin zararlı etkilerine karşı muhafaza edecektir. Yaz geceleri için seçeceğiniz kıyafetlerinde aşırıya kaçılmadan içerisinde kendinizi daha rahat ve serin hissedebileceğiniz kumaşlardan oluşmasına dikkat etmeniz büyük önem taşımaktadır.