Bavul seçimlerinizde bavulun çok fazla göze sahip olmasına dikkat edin. Size daha fazla kullanım alanı sağladığı için çok fazla göze sahip olan valiz tercihleriniz sizin için daha yararlı olacaktır. Bavul tercihiniz kadar içerisine yerleştirdiğiniz kıyafetlerin doğru bir şekilde konumlanması da büyük önem taşır. Kıyafetlerinizi yerleştirirken dikkat etmeniz gereken unsur nasıl katladığınız olmalıdır. Elbiselerinizi küçük bir rulo şekli alacak biçimde yerleştirdiğiniz takdirde bavulunuzua daha rahat sığacak ve istediğiniz materyallere de yer açmış olacaktır.

Özellikle iç çamaşırları küçük ve çabuk şekil alan eşyalar oldukları için bu tür giyeceklerinizi bir kese içerisine yerleştirip bu şekilde bavulunuzda konumlandırabilirsiniz. Koyacağınız kesenin de iç çamaşırlarınız gibi kolay şekil alması önemlidir.

Bavul hazırlarken en çok düşündüğümüz konulardan biri de ayakkabıları valizin neresinde konumlandıracağımızdır. Ayakkabıları bavulu doldurmadan önce yerleştirdiğiniz tüm eşyaların altında kalacak şekilde yerleştirdiğiniz takdirde daha az yer kaplamış olacaksınız ve daha bir çok elbiseye yer açmış olacaksınız. Kozmetik ürünlerinizi de valizin küçük bölmelerine yerleştirmeniz hem zarar görmelerini engelleyecek hem de bavuldaki karışıklılığa engel olacaktır.