Tarçın yıllardır yemeklerimize ve tatlılarımıza bir tat bir aroma katmak için tüketilmektedir. Özellikle yemeklere ve tatlılara yakışan bu baharatın kokusunun güzel olması sebebiyle aromasının bir çok esans içeriğinde kullanıldığı da bilinmektedir. Bunun yanı sıra tarçının ev dekorasyonunda da çok fazla kullanıldığı bilinmektedir. Evde ki kullanmadığınız kokusuz veya kokusu giden mumlarınızla tarçını birleştirip güzel kokulu farklı bir dekoratif mum yaratabilirsiniz. İçeriğine katamıyorsanız da çubuk tarçınları mumun etrafına kaplayarak bu mumu oluşturabilirsiniz.

SOLMUŞ BİTKİLERİNİZİ YENİLEYEBİLİRSİNİZ

Solmuş bitkilere de oldukça iyi gelen toz tarçını kurumuş veya solmuş bitkinizin üzerine serptiğinizde bitkinizin ertesi gün canlanıp çiçeklendiğini fark edeceksiniz.

DUDAKLARINIZI DOLGUNLAŞTIRMAK AMACIYLA DUDAKLARINIZA SÜREBİLİRSİNİZ

Dudaklarınızda çok fazla kuruma problemi yaşıyorsanız toz tarçını dudak balmınıza ekleyerek dudaklarınızın hem ferahlamasını hem de nemlenip yumuşamasını sağlayacaksınız. Bu kürü dudaklarınıza peeling yapmak için de kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza sürdükten sonra temiz bir diş fırçası yardımıyla masaj yaparak dudak üzerindeki ölü derilerden arındırabilirsiniz.

SAÇLARINIZIN SAĞLIKLI UZAMASI İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ

Tarçını saç bakımınızda da kolaylıkla tüketebilirsiniz. Zeytinyağı, bal ve tarçın karışımıyla saçlarınıza bakım maskesi uygulayabilirsiniz.