Takma tırnak seçerken sorulması gereken en önemli soru neden takma tırnak takmak istediğinizdir. Örneğin tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler takma tırnakların çoklu modellerini tercih ederler. Herkesin tırnağına uyabilmesi için kutu içerisinden çıkan tırnaklar farklı ebatlarda tasarlanmıştır.

Eğer özel günlerde kullanmak isterseniz kendinden french’li ve hazır şekilleri olanları tercih etmelisiniz. Ayrıca, bu iki modelinde günlük kullanılabileceğini unutmamak gerekli.

5 dakika içinde muhteşem görünüm kazandıran bu takma tırnakların kendinden ojeli olanları, renk renk, boy boydur. Hatta süslemeli olanları, desenlileri, taşlıları bile mevcut. Üstelik bu sezon süslü tırnaklar çok moda! Kurutma, sürerken taşırma, bulaştırma sorunlarının da bulunmadığı gibi oldukça da pratik bir yöntemdir.

Takıldıktan sonra ne kadar süre kalacağı ve çıkarmak istediğinde nasıl çıkarılacağıdır. Takma tırnaklar takıldıktan sonra siz çıkarmadıkça kolay kolay çıkmazlar. Kullanım süresi 1 hafta ila 10 gün arasında değişmektedir. Bu tırnakları keserek ve törpüleyerek istediğiniz boyda kullanabilirsiniz. Bu tırnakalrın kendi yapıştırıcıları olduğu gibi farklı bir yapıştırıcı kullanmak da mümkğn olmaktadrı. Çıkarmak istediğinizde yalnızca sıcak suda betletip çıkarmanız yeterli olacaktır.