Kirpik takılmadan önce ilk olarak gözünüze uygun olup olmadığını ölçmeniz gerekmektedir. Göz uzunluğuna göre kestiğiniz kirpiklerin göz pınarlarına batmaması gerekmektedir. Dilerseniz sadece göz bitimi çizgisine yarım olacak şekilde de kullanabildiğiniz takma kirpiklerin gözlerinizi yormasını önlemek amacıyla sağa ve sola döndürerek esnemesini ve yumuşamasını sağlamalısınız.

Kirpiğiniz iyice esnedikten sonra takma kirpik yapıştırıcısıyla bir şerit halinde sürdüğünüz kirpiği kirpik diplerinize tam oturacak şekilde yerleştirin. Takma kirpik yapıştırılırken dikkat edilmesi gereken unsur kirpiğin ortadan itibaren yapıştırılması gerektiğidir. taktığınız kirpiğin üzerinden maskara yardımıyla geçin. Bu sayede takma kirpik oldukça hızlı bir şekilde takılacaak ve gün boyu gözlerinizde sabit kalacaktır.

Takma kirpiği uygulaması bittikten sonra çıkarmak istediğinizde makyaj temizleme suyuna batırdığınız pamuğu gözlerinizi kapatacak şekilde kompres yapabilirsiniz. Bu şekilde kirpik diplerindeki yapıştırıcının pasif hale gelmesini sağlayarak takma kirpiğin gözünüzden rahatça ayrılmasına yardımcı olacaksınız. İyice yumuşayan kirpiğin ucundan tutarak çıkardığınızda rahatlıkla kirpiklerinizden ayrılacaktır. Bu kirpiği dilerseniz bir daha kullanmak amacıyla saklayabilirsiniz. Eğer kaliteli bir takma kirpikse 3 kullanımda kullanım süresini tamamlayabilirsiniz.