Makyaj kadınların vazgeçemediği tutkulardan bir tanesi özellikle yaz yaklaşırken de bu tutkularından vazgeçme düşüncesi bile geriyor hepimizi. Özellikle su ve güneş makyajımızın düşmanı olarak görülüyor. Su ve güneş makyajınızın çabuk bozulmasına veya akmasına sebep oluyorlar. Suya dayanıklı makyaj hakkında püf noktaları ve kozmetik  ürünleriyle güneşten etkilenmeyecek makyaj uygulamanız artık mümkün…

UZUN SÜRE DAYANIKLI MAKYAJ MALZEMELERİ KULLANIN

Yaz sezonunda özellikle fondöten kullanımı azaltılmalı ve çok ihtiyacınız yoksa kullanılmamalıdır. Fondötenin yerine alternatif olarak bronzlaştırıcı ürünler yeterli olacaktır. 

GÖZ MAKYAJI

Göz makyajınıza başlamadan önce far bazı kullanın far bazınız yerleştikten sonra toz farlar yerine krem farları tüketin bu yöntemle makyajınızın daha dayanıklı olmasını sağlayacaksınız.

MASKARA

Suya dayanıklı maskaralar kullanın. Hatta 2 kat dayanıklı maskaralar çok doğru bir seçim olacaktır. 

GÖZ KALEMİ

Göz kalemi seçiminiz de suya dayanıklı ürünlerden yana olmalı.Göz kaleminizi sürmeden önce göz içlerinizin kuru olmasına dikkat edin.

DUDAKLAR

Dudaklarınız için sadece nemlendirici ve dudak kalemi yeterli olacaktır. Bu sayede dudaklarınızdaki ürünün akma sorunu olmayacaktır.