Susam Yağını Cildinize Sürdüğünüzde Bakın Ne Oluyor!

Asya mutfağında lezzet artırıcı ve kızartma yağı olarak kullanılan susam yağını kişisel bakımınız için kullanarak güçlü etkilerinden oldukça pratik bir biçimde faydalanmak mümkündür. İşte susam yağının ciltte sağladığı mucizeler...

Susam Yağını Cildinize Sürdüğünüzde Bakın Ne Oluyor!

Susam yağı diş ve ağız sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Ağızdaki plak ve bakterilere karşı etkilidir. Susam yağını ağzınızda bir süre bekletip çalkayarak kullanabilirsiniz. Çok iyi bir yşlanma karşıtı bitkisel içerikli yağdır. Susam çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Yüksek oranda demir ve vitaminler içeren susam; kansızlığa birebirdir.

BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİYOR

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

KANSERİ ÖNLÜYOR

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre susamın yağı bağırsak kanserine yakalanma riskini en aza indirir.

KALP HASTALIKLARINA BİREBİR!

Yüksek miktarda E vitamini içeren susam kalbe faydalıdır. Susam yağı yüksek oranda lesitin içeriğiyle beyin ve sinir hücrelerini destekler. Kolesterol ve tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur. Susam yağı eklem ağrılarını azaltmaya yardımcıdır. Susam yağı romatizma ağrılarını yok eder.

YAŞLANMAYI ÖNLÜYOR

Antioksidan kaynağı olan susam cildin yaşlanmasını engeller. İyi bir kalsiyum kaynağı olan susam tırnak sağlığı için faydalıdır. Saçları besleyen susam yağı saça parlaklık ve canlılık verir. Özellikle nemli saça uygulandığında saçın daha canlı ve daha parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri