Sokak modası; podyumların ve lüksün ihtişamını sokaktan yükselten bir trend. Özgün ve bireysel yorumlarıyla “It-girl” ler moda dünyasına ve tasarımcılara bile ilham veren görünümler oluşturuyor. Bu bağlamda sokak modası blogları ve Instagram’daki moda fenomenlerinin önlenemez yükselişi devam ediyor. Özgün kombinleriyle bu stil ikonları, kendi moda kimliğinizi yaratmanız için sizlere de referans noktası olabilir.

Chiara Ferragni

Instagram’da 10 milyon takipçisi bulunan Chiara Ferragni, “The Blond Salad goes to…” hashtagiyle gittiği her ülkeden bol bol fotoğraflar paylaşıyor. Chiara, ünlü İtalyan şarkıcı Fedez’le yaşadığı aşkla da popüler bir çift olarak da gündemde. Dövmeleriyle ünlü Fedez’in, Chiara’nın Venedik’teki 30. yaşgünü kutlamalarında verdiği konser sırasında diz çöküp Chiara’ya evlenme teklif ettiği anlar da Instagram’da rekor kırdı.

Linda Tol

Amsterdam doğumlu Linda Tol, online influencer olarak ve Glamour dergisine yazdığı yazılarla popüler. Uzun boyu, platin saç rengi, nude makyajı ve maskülenle femineni birleştiren stiliyle Instagram moda fenomenleri arasında baş sırada.

Yasmin Sewell

Avustralya doğumlu olan Yasmin Sewell, uzun yıllardır Londra’da yaşıyor. Kendine özgü sokak stiliyle Vogue başta olmak üzere birçok derginin yer verdiği bir sokak stili yıldızı. Perakende ve moda danışmanlığı yapan Yasmin, British Fashion Council New Gen komitesinde yer alıyor.

Leandra Medine

Amerikalı blogger Leandra Medine, stiliyle olduğu kadar, kurduğu “manrepeller.com” interaktif moda bloğuyla da ünlü. Moda hakkında yazılar okuyup, kendi hikayenizi yazıp ya da alışveriş yapabileceğiniz bu web sitesine göz atabilirsiniz.

Olivia Palermo

31 yaşındaki Amerikalı ünlü stil ikonu Olivia Palermo, zarif ve elegan stiliyle Türkiye’de cemiyet hayatındaki birçok kadının da ilham kaynağı.

Irene Kim

Kore asıllı model Irene Kim, @ireneisgood adlı Instagram hesabıyla Uzakdoğu’da ve özellikle Japonya’da karşımıza çıkan “fusion” sokak giyim tarzıyla ünlü.