Soluk tenli olan kadınların en çok şikayet ettikleri konulardan biri olan yüzlerindeki renksizlikden sebep sürekli makyaja ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple renkli allıklar renkli farlar veya renkli rujlar tenlerinde garip durmamaktadır.

Soluk tene sahipseniz ve bir de üstüne üstlük gözlerinizin rengi kahverengiyse uygulamanız gerekn göz makyajı daha koyu tonlarda ve ten renginizi öne çıkarabilecek renklerde olmalıdır. Eğer renkli gözlere sahipseniz de tercihinizi mutlaka renkli farlardan yana kullanın. 

Ten makyajında ise soluk ten renginizi daha da canlandıracak bronz tonlarda bir cilt ve yanaklarınızda pembe tonlar seçmeniz teninizi daha canlı ve genç göstermeye yetecektir. Özellikle bronzer uygularken tüm yüzünüze dağıtacak şekilde dairesel hareketlerle ürünü uygulamak cildinizin daha renkli görünmesine yardımcı olacaktır. Ten makyajında dikkat etmeniz gereken ikinci unsur da allık uygulamasıdır. Allık renginizi pembe tonlardan yana seçerseniz soluk cildinizin sanki kızarmış gibi görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Son uygulama olarak ruj seçiminizde de tercihinizi daha canlı renklerden yana kullanırsanız soluk cildinizi tamamen ekarte etmiş olacaksınız.