Saçları uzatmak oldukça sıkıntılı ve aynı zamanda zorlu bir süreçtir. Soğan ile saç uzatma yöntemi ise; herkesin bildiği yöntemlerden ve oldukça etkili yöntemlerden birisidir.Peki, soğan suyu saç uzatıyor mu? İşte merak edilenler haberimizde...

SOĞAN İLE SAÇ UZATMA

4 tane soğan alın ve kabuklarını doğrayıp sorun. Daha sorasında 1 litre su kaynatın ve bu suya 4 tane soğanı da atıp, 10 dakika boyunca kaynatın. Saçlarınızı bir kez yıkadıktan sonra; soğan suyu ile durulayın ve mümkün ise ertesi güne kadar bekletip, yıkayın. Kullananlara baktığımız zaman, kokusundan rahatsız olmadıklarını söylüyorlar; eğer siz rahatsız olursanız, 2 saat bekletip de yıkayabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız; 2 adet soğanı bir tencereye soyup, koyun. Daha sonrasında ise üzerine biraz geçecek kadar su ekleyin ve 6 dakika kadar bekletin. Saç diplerinize bu maskeyi uyguladıktan sonra; bir bone geçirerek, 2 saat kadar bekleyin ve daha sonrada durulayabilirsiniz. Saç diplerinize uygularken, masaj yapıyormuş gibi uygulamanız çok daha etkili olacaktır.

Bu karışımın içinde ise 1 yemek kaşığı bal bulunmaktadır. Bir bardak içerisinde soğan suyu ve balı karıştırdıktan sonra uygulayabilirsiniz. Saç diplerinize masaj yapın ve yarım saat sonra yıkayın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın