Soğan Suyu Cilde Sürülür mü? Soğan Suyu Cilt Maskesi Tarifi

İçerisinde güçlü antioksidanlar barındıran soğan, cilt bakımı ve güzellik alanlarında kullanılan en doğal besinlerden. Soğan suyu ile yapılan cilt maskesi ile lekelerden ve yaşlanma belirtilerinden kurtulabilirsiniz.

Soğan Suyu Cilde Sürülür mü? Soğan Suyu Cilt Maskesi Tarifi

Soğan suyu, kükürt, A, B, C ve E vitaminleri barındırması ve quercetin gibi güçlü antioksidan içeriği ile cilt için yararlı bir besindir. Sivilceleri iyileştrir, cildi besler, ciltteki lekeleri azaltır.

GÜNEŞİN ZARARLARINDAN KORUR

Soğan suyu, A, C ve E vitamini gibi antioksidanların yanı sıra iyi bir flavonoid kaynağıdır. Bu özellikler cilt hücrelerimizi güneşin ultraviyole (UV) ışınlarının zararlı faktörlerinden korumaya destek olur.

CİLDE PARLAKLIK VERİR

Soğan suyunda bulunan antioksidanlar, kanı toksinleri arındırarak vücudu içerden arındırmaya, detoks yapmaya destek olur. Bunun neticesinde cilt parlak ve canlı hale gelir. Soğan suyu içedebiirsiniz.

SİVİLCE VE YARA İZLERİNİ GİDERİR

Soğan suyu antibakteriyel, antiseptik ve antienflamatuvardır. Bu özellikler, enfeksiyona sebep olan bakterileri öldürüp, iltihaplanmayı en aza indirir, yara ve sivilce izlerinin daha hızlı sürede geçmesini sağlar.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR