Soğan oldukça faydalı bir şifalı bitkidir ancak herşeyde olduğu gibi kür şeklinde fazlası zarardır. İşte kadınların hormonlarını altüst eden adet gecikmesinin nedenleri ve çözüm yolları, faydaları neler? İşte detaylar haberimizde...

ADET SÖKTÜRÜCÜ SOĞAN KÜRÜ

Adet Söktürücü Soğan Kürü, adet gecikmesi yaşayan bayanların bu sıkıntılarını alacak, zamanında adet olunmasını sağlayacak bir kür dür. Bunun yanında polikistik over, erken menopoz, kısırlık, çikolata kistleri, endometrioma, adet sancısı gibi kadın hastalıklarına da faydalıdır.Bilindiği gibi soğanın ve soğan suyunun  daha pek çok hastalıklara faydası vardır. 

ADET SÖKTÜRÜCÜ SOĞAN KÜRÜ MALZEMELER

1 adet orta boy  açık kahverengi soğan2 bardak klorsuz suYapılışı; Klorsuz iki bardak suyu kaynatalım. 1 adet orta boy soğanın en dış kabuğunu soyalım diğer kabukları ile dörde bölüp kaynayan suya atalım 5 dakika kadar ağzı kapalı olarak kaynamaya bırakalım. sonra ocaktan indirip ılınmasını bekleyelim. ılındıktan  sonra suyunu süzüp öğlen yemeğinden önce bir bardak içelim. Bu kürü 15 gün boyunca aynı saatler de uygulayalım.Burada önemli olan dış kabuğu kahverengi olan yemeklik soğan ile kürün yapılmasıdır. İlk 15 günlük başlangıç küründen sonra 3-4 adet döneminde adetiniz e 10 gün kala 10 gün boyunca yine uygulayabilirsiniz. Soğan kürünü her gün taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. 

SOĞAN KÜRÜ KAÇ GÜNDE ADET SÖKTÜRÜR?

Soğan kürü hem adet söktürür hemde yumurtalıklardaki kistleri vücuttan atılmasını sağlar.Bu kürü günde iki kez kullanmak şartıyla 15 gün boyunca devam ettirmek gerekmektedir?

Soğan kürünü hergün düzenli olarak kulanmak zorundasınız, şayet gün içinde kürü uygulamayı unutursanız, içmeyi unutursanız kürün tam etkisini göremezsiniz.Bu kür en az 1 hafta içerisinde etkisini gösterecektir. 

Soğan kürü 15 gün uyguladıktan sonra 6 ay boyunca bu kürü yapmak için ara verilmelidir.6 ayın ardından 15 gün daha soğan kürü yapılabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın