Slime Yapmanın En Kolay Yolu!

Son dönemde internet ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan slime hem çoçuklar hemde yetişkinler 'Slime nasıl yapılır'? Slime malzemeleri nelerdir? işte tüm cevaplar haberimizde...

Slime Yapmanın En Kolay Yolu!

İnternetin artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olması slime’i önemli bir trend haline gelmiştir. Hiç kuşkusuz slime'ın bu kadar trend olmasındaki en önemli sebep çeşitli sosyal medya mecralarıdır. Gerek Twitter, gerek Instagram gerekse Youtube gibi platformalarda kolaylıkla yayılan bu trendler, slime'ın da önünü giderek açmıştır.

SLİME NASIL YAPILIR?

Slime yapmak için ilk olarak 1 yemek kaşığı boraksı (veya deterjanı, sabunu) 1 su bardağı sıcak suyun içerisine döküp iyice karıştırmak gerekiyor. Deterjanımız veya boraks tozumuz tamamen eriyene kadar karıştırılması gerekiyor.

Karıştırma işleminin ardından bir kavanoza yarım su bardağı tutkal dökerek sıcak su ile karıştırılır. Bu işlemin ardından sulu bir yapışkan elde edilir.

Eğer istenilirse, hazırlanan tutkallı suya gıda boyası veya sim gibi süsler dökülebilir. Ardından geniş bir kapta hazırlanan boraks/deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve iyice karıştırmak gerekiyor.

Karıştırma işleminin ardından 30 dakika sonra slime hazır ve kullanılabilir hale geliyor. Eğer hazırladığınız slime oldukça katı olduysa ve istediğiniz gibi şekillenmiyorsa, biraz daha sıcak su ekleyerek karıştırabilirsiniz.

Eğer ki hazırladığınız slime oldukça sıvı olduysa da karışımınıza biraz daha boraks/deterjan ekleyip karıştırabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR