Siz de Bu Durumdaysanız Saçınıza Vazelin Uygulayın!

Vazelin saça nasıl uygulanır? Vazelin saça sürülür mü? Saç boyası yaparken vazelin kullanımı, vazelin saç uzatır mı?, vazelin saç çıkarır mı? konuları ile ilgili detaylar haberimizde...

Siz de Bu Durumdaysanız Saçınıza Vazelin Uygulayın!

Saç boyası yaparken vazelin kullanımı, vazelin saç uzatır mı?, vazelin saç çıkarır mı? Vazelin saça nasıl uygulanır? Vazelin saça sürülür mü?

SAÇ BAKIMINDA VAZELİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Vazelin doğal bir saç bakım ürünüdür. Saç bakımı için özellikle kuaförler vazelinden çok faydalanmaktadır. İçerisinde bulunan mineral yağlar sayesinde saçınızı besler ve bakımını yapar. Özellikle saçlardaki yıpranmaları giderir ve saç dökülmesini de durdurur. 

  • Vazelin saç diplerine saç derisini beslemek için sürülebilir. Saçlardaki pullanmayı, kepek oluşumunu ve deri hastalıklarını tedavi etmek için kullanılabilir.
  • Vazelini saç kırıklarınız için saçlarınızın uçlarına sürerek yedirin.
  • Vazelin kutusunu sıcak bir suya oturtarak da vazelini içeride sıvı hale getirmeniz mümkündür. Vazelin sıcağı gördüğü anda erimektedir.

SAÇ BOYASI YAPARKEN VAZELİN KULLANIMI

Saç boyası kulaklarda, boyunda ve alında leke yapmaması için boyama işlemine başlamadan önce tüm saç bitimine sürerek uygulanır. Alının saç başlangıcına, boyuna ve kulak kenarlarına saç boyası değebilecek her yere vazelin sürülür ve saç boyama işlemi o şekilde başlatılır. 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz