Siyah Nokta Temizleme

Evde siyah nokta nasıl temizlenir? Kadınların ve erkeklerin ortak sorunlarından olan siyah noktaları evde hazırlayacağınız karışım ve maskelerle temizlemek artık çok kolay.

Siyah Nokta Temizleme

Siyah noktalar en sık rastlanılan cilt problemidir. Kadın ve erkek fark etmeden herkes de görülebilir. Siyah noktalar, cildin sağlıksız, cansız ve mat görünmesine neden olur. Kişinin yaşı kaç olursa olsun siyah nokta problemi ile karşılaşmak mümkündür.

Siyah noktalara, cildin aşırı yağlanması, sigara dumanı, makyaj, kirli hava gibi bir sürü etken neden olabilir.

EVDE SİYAH NOKTALARA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Yumurta Akı Maskesi;

Hazırlanışı;

1 adet yumurta
Kağıt havluTemiz bir kabın içinde yumurta akını çatal veya blender yardımı ile çırpın. Kullanmadığınız bir fırça ile yumurta akını yüzünüze sürün. Daha sonra kağıt havluyu kesin ve düz bir şekilde yüzünüze yerleştirin. Kağıt havlu kuruduktan sonra bir kat daha yumurta akını sürün.

Maske kuruduktan sonra maskeyi çıkarın siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız. 

Avokado Maskesi;

Hazırlanışı;

1 çay kaşığı avokado

Bir çay kaşığı avokadoyu krem gibi siyah nokta olan bölgelere sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin Ilık suyla, yumuşak hareketlerle durulayın.

Siyah noktalarınızdan tamamen kurtulana kadar her gün avokado maskesini yapamaya devam edin.

Kil Maskesi;

Hazırlanışı;

1,5 tatlı kaşığı kil

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı bal

1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırın yüzünüze sürün. 35-40 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

Diş Macunu İle Siyah Noktolara Elveda

Siyah nokta temizlemek için jel, beyazlatma özelliğine sahip ve hassas dişler için kullanılan bir diş macunu kullanmalısınız. Nane aromalı diş macunu olması daha etkili olacaktır.

Ilık su ile yüzünüzü yıkayın ve diş macununu siyah nokta olan bölgelere sürün. Siyah noktaların üzerine sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Diş macunu kuruduktan sonra ılık su ile cildinizi yıkayın.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri