Betula ağacında oluşan kömürlerden elde edilen kürlerin diş beyazlığına büyük etkiler yarattığını göstermektedir. Bu etkilerin en başında da diş sağlığına oldukça yarar sağlaması gelmektedir. Betula ağacında oluşan kömür maddelerinin de diş sağlığı ürünlerine katılşmasıyla birlikte dişler daha sağlıklı bir görünüm kazanmakla birlikte bu etkilerin yanında dişler için çok iyi bir beyazlatma da sağlamaktadır.

Özellikle bir çok marka bu bitkiden elde edilen özleri kullanmakla beraber bu ürünleri de oldukça ilgi görmektedir. Dişlere anında etki eden bu ürünler oldukça fazla tüketilmekte ve dilden dile yayılmaktadır.Bu etkilerinin göz ardı edilemediği ürünler özellikle bir hafta boyunca kullanıldığında anında etkisini gözlemleyebileceğiniz bir bakım kürüne dönüşüyor. Siyah diş macunları görünüşlerinin aksine dişlerde inci beyazlığını fazlasıyla sağlamaktadır.

Ağızda bıraktığı tadın mentolümsü ve şekerli bir tat olduğunu belirtebiliriz. Bunun yanı sıra dişlerde en az üç ton açıklığa sebep olan bu etkisini anında gösteren diş macunlarını diş bakım rutininizin bir parçası haline getirerek bunları kullanmayı bir alışkanlık haline getireceksiniz.