Diş temizliğinde kullandığımız diş macununun, özellikle yüzümüzde belirgin olarak çıkan sivilceleri bir günde geçirebilme etkisi olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Bu yöntemi duyup ta deneyen herkes, memnun kaldığını söylüyor. Ancak her cilt tipi için uygun olmayabilir. Bu nedenle “peroksit” içermeyen diş macununu kullanmanızı öneriyoruz.

DİŞ MACUNU SİVİLCEYE NASIL UYGULANIR?

Öncelikle yüzünüzü güzelce temizleyin.

Ardından sivilce olan bölgeye kulak çubuğu yardımıyla diş macunundan bir miktar sürün.

Bir gece sivilcenize diş macunu sürülmüş şekilde uyuyun.

Sabah uyandığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Not: Eğer cildiniz hassasa veya fazla sivilce sorununuz varsa bir cilt uzmanından yardım almanızda fayda var.

SİVİLCELERİ DOĞAL YOLLARDAN GEÇİRMENİN YÖNTEMLERİ

C VİTAMİNİ DEPOSU LİMON ÇAYI

Taze bir limon kabuğunu alın ve rendeleyin. Rendelediğiniz limon kabuğuna su ilave edin ve yaklaşık 3 dakika kaynamaya bırakın. Cildinizin pürüzsüz görünmesini istiyorsanız, hazırladığınız bu çayı günde en az 2 kez tüketmeye özen gösterin.

SAF GÜL SUYU

Bir sürahi temiz suyun içine 10 adet istediğiniz renkte gül yapraklarını koyun. Hazırladığınız suyu, buzdolabında 2 gün bekletin. Hazırladığınız karışımı günde bir kere uygulamaya özen gösterin. Yatmadan önce uygulamanız daha etkili olacaktır. Hazırladığınız karışımı buzdolabında saklamayı ihmal etmeyin.

KIŞ AYLARININ VAZGEÇİLMEZ LEZZETİ PORTAKAL KABUĞU

Bir kabın içine ağzı dolacak şekilde su doldurun. Su doldurduğunuz kaba birkaç tane portakal kabuğunu ilave edin ve 1 gün buzdolabında muhafaza edin. Hazırladığınız karışıma 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 1 tatlı kaşığı yoğurt ilave edin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Yüzünüzün mutlaka temiz olmasına özen gösterin.