Her kadın, hayatının belirli dönemlerinde sivilce problemi ile karşılaşıyordur. Genellikle yağlı ciltlerde daha sık görülen sivilceler bir anda ortaya çıkarak çok sıkıcı bir duruma neden olur. O halde sivilce yok eden maske tarifleriyle bu problemden kurtulmayı her kadın ister heralde…

LİMON VE BAL MASKESİ

Limon ve balla oluşan maske, sivilceleri ortadan kaldırmak için en etkili maskelerin başında gelir. 3 yemek kaşığı limon ve 2 yemek kaşığı bal bu maske için yeterli olacaktır. Limon ve balı karıştırıp doğrudan yüzünüze uygulayın. Bir diğer yöntem bal ve limon kısık ateşte hafif kaynatıp soğuduktan sonra yüze sürmektir. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi, cildiniz çok problemli değilse, haftada bir kez denemeniz yeterlidir.

KİL MASKESİ

Cilt maskelerinde oldukça fazla kullanılan kil, cildiniz yeniler ve sivilce sıkıntınıza iyi gelir. Yarım tatlı kaşığı kil, yarım tatlı kaşığı limon ve yarım tatlı kaşığı aspirin tozu karıştırın. Malzemeleri macun olana kadar karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir uygulamak kan dolaşımını hızlandırmada yardımcı olacaktır.