Deodorant özellikle yaz aylarında vazgeçemediğimiz bir temizlik ürünü haline gelmektedir. Özellikle koltuk altı için kullanılan bu ürünlerin günlük yaşantımızda farklı kullanım alanları da oldukça fazladır. Birçok probleme çözüm olan deodorantların alternatif kullanım alanlarını sıraladık;

T BÖLGESİ YAĞLANMALARINI ÖNLER

Yanaklarınız, alnınız ya da T bölgeniz. Kadınların genelde şikayetçi olduğu konulardan biri, yüzlerinin yağlı olması. Önce elinize sıkacağınız deodarantı parmaklarınızla yüzünüzün parlayan ve terleyen yerlerine sürün. Bu gün boyu terlemeyi ve parlamayı durduracaktır. Ayrıca; yüzünüzdeki akneleri de kuruttuğu için, bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız!

TERLEMELERİ ÖNLÜYOR!

Özellikle hava sıcakken giyilen kalem etek ya da dar bir elbisede, bacak aramız terler ve sürtünmekten birbirine yapışır.

AYAKKABI VURMASI VE AŞINDIRMASI

Yeni aldığınız bir ayakkabı ayağınızı vuruyorsa, ya da ayağınızın su toplamasına neden olduysa bunu da deodarantla geçirebilirsiniz. Deodorant içeriğinde barındırdığı pudra sayesinde oldukça faydalı bir etki göstererek ayaklarınızın ayakkabı içerisinde daha rahat ve yumuşak kalmasına yardımcı olacak ve sürtünmeleri de aynı oranda önleyecektir.