Sinekler En Çok Kimi Isırır?

"Sinekler beni diğerlerinden daha çok ısırıyor." diyebilirsiniz. Ancak bunun sebepleri var belki de siz de bu gruplara giriyorsunuz.

Sinekler En Çok Kimi Isırır?

Sinekler seçici hayvanlardır. Kan emerken dahi birilerini başkalarına tercih ederler. Peki, sinekler en çok kimi tercih ederler?

SİNEKLER EN ÇOK KİMİ ISIRIR?

Yapılan araştırmalara göre sivri sinekler ürik asit benzeri bazı asit çeiştlerini daha fazla üreten kişilere ve gebe kadınları daha çok seçiyor.Tıbbi Entomoloji Dergisi tarafından yürütülen bir çalışmaya göre ise sinekler kan grubu A olan kişilere kıyasla 0 grubundan olan kişileri daha çok ısırıyorlar. Entomoloji uzmanı Profesör Jonathan F. Day, sineklerin belirli kan gruplarını seçmeleri hususunda daha fazla çalışma yapılması gerektiğini düşünse de sivrisineklerin kişilerin bıraktığı bazı belirtilerden yararlanarak belirli insanları ısırmaya daha çok eğilimli oldukları doğru. "Bu belirtiler sineklere bir kan kaynağına gittiklerini gösteriyor" diye açıklıyor Profesör Day. Ürettiğiniz karbondioksit oranının en önemli belirti olduğunu açıklayan Day, "Ne kadar çok karbondioksit üretirseniz bir sinek tarafından ısırılma ihtimalinizin o kadar yüksek" diye de belirtiyor..

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR