Yemeklerden sonra oluşan mide problemlerine çok iyi gelen sodayı mutlaka tüketmeden geçmeyiz. Peki sodanın yemeklerinizde ve hamur işlerinde mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? Tüm bu tariflerin ortak ve püf noktaları soda kullanımından geçiyor. İşte hem yemeklerinizde hem de bir çok alternatif yemek tariflerinde kullanabileceğiniz sodanın kullanıldığı o lezzetli tarifler;

PATATES KIZARTMASI 

bu tarifte klasik patates kızartma işlemlerinizi rafa kaldırabilirsiniz. Soda patetes kızartmasının mükemmel olmasını sağlayan bir mineral olmakla beraber patatesleri yarım saat boyunca sodanın içerisinde beklettikten sonra içeriğndeki suyu gidene kadar kurulayıp kızarttığınızda patates kızartmanız çıtır çıtır olmaktadır. Bu sayede patatesler hem çok iyi kızarıyor hem de çok lezzetli olrak damaklarımızı şenlendiriyor.

SODALI BÖREK

Pişireceğiniz böreğin kıtır kıtır ve lezzetli olmasını istiyorsanız fırına koymadan önce sodaya batırıp ardından yumurta sürerseniz börekleriniz hem kıtır kıtır hem de çok lezzetli olmaktadır.

SODALI KREP 

Krep harcınızın içerisine ekleyeceğiniz soda sayesinde krebiniz hem taze hem de çok kabarık olacaktır. Bu sayede krebinizin yanmasını da önlemiş olacaksınız.