Selülit

Kadın ve erkeklerde görülen selülit aşırı kilo alımı, dengesiz beslenme, hareketsizlik, bakımsızlık gibi nedenlerden dolayı yaşanmaktadır. Geleneksel ve modern olmak üzere birçok çözüm yolu bulunmaktadır.

Selülit

Selülit

Selülit her kadının korkulu rüyasıdır. Fakat farklı yöntemler sayesinde bunlardan kurtulmak mümkündür.

LAZER TEDAVİ

Her kadının sorunu olan selülit, vücudun pürüzlü bir görüntüye neden olmasıdır. Liposuction ve Lazer tedavisi yaptırarak vücudunuzdaki selülitleri azaltabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli güzellik merkezlerinde selülitlerin azalması için masajlar yapılmaktadır. Bu masajlar vücudu harekete geçirip kan dolaşımını hızlandırdığı için bu konuda birçok fayda sağlamaktadır.

KİLO VERİN

Aldığınız aşırı kilolar ve birden verilen sağlıksız kilolar selülit oluşumuna neden olmaktadır. Vücudunuzun sıkı ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız uzman bir diyetisyen eşliğinde kendinize bir diyet programı oluşturmalısınız. Verdiğiniz kiloları spor ile desteklemezseniz vücut sarkarak ve yağ meydana getirecektir. Bu sebeple dengeli ve düzenli yemek yiyerek her gün sporunuzu yapmanız gerekmektedir.

CİLT SIKILAŞTIRAN MASKELER

Vücuda uygun kimyasal maddeler bulunduran bu maskeleri selülit olan yerlerinize sürerek bir süre çekmesi için bekleyiniz. Sonrasında bol su ile durulayıp ortaya çıkan değişimi görün. Ancak her bulduğunuz maskeyi vücudunuza uygulamayın. Kendi cilt ve deri yapınıza uygun olanları tercih edin. Yanlış kullanımlar yüzünden birçok kişinin vücudu tahriş olup zarar görmüştür.

KESE KULLANIN

Banyoya girdiğinizde vücudunuzu temizlerken kese kullanırsanız bedeniniz harekete geçerek var olan selülitleri yakmaya başlayacaktır. Kan dolaşımını hızlandırıp bedeni aktif hale geçiren bu yöntem herkes tarafından kullanılmaktadır.

KAHVE TELVESİ

Kahvenin birçok faydası olduğu gibi beden üzerinde de etkileri vardır. İçtiğiniz kahvenin telvesini alarak pürüzlü bölgelerinize sürebilirsiniz. Aynı zamanda üstünü alüminyum folyo veya streç filmle kapatarak bir saat bekletmelisiniz. İyice çeken ve katılaşan telveyi soğuk suyla yıkadığınızda eskiye nazaran daha iyi bir görüntüye şahit olacaksınız. Ancak bu yapılan işlemleri en az haftada bir kez yapın. Düzensiz devam ederseniz etkisini azaltırsınız.

DOĞAL YAĞLAR

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak istiyorsanız mutlaka doğal yöntemleri denemeniz gerekmektedir. Özellikle biberiye, portakal ve Hindistan cevizi yağı vücuda iyi gelerek selülitleri azaltmaktadır. Aynı zamanda bu yağları sürdükten sonra hafif hafif masaj da yapabilirsiniz.

AT KILI FIRÇASI

Doğal yağ ve kremleri at kılı fırçasıyla sürerek vücuttaki kapalı olan gözeneklerin açılmasına altında kalan yağ bezelerinin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

EGZERSİZ YAPIN

Selülitlerden kurtulmanın bir yolu da vücudu harekete geçirerek sıkılaştırmaktır. Ağır sporlardan hoşlanmıyorsanız orman içinde doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Sahile giderek kumsalda spor egzersizleri yapabilirsiniz. Tempolu bir şekilde koşarak bacak kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Sürekli hareketsiz bir yaşam sürdüğünüzde gözenekler tamamen kapanarak vücut yağ bağlamaya başlamaktadır. Cilt pürüzlü bir hale gelerek içinden çıkılmaz bir hale gelmektedir.  Aynı zamanda genetik etmenler vücut yapısının belirleyici unsurları arasında görülmektedir. Vücudun yağ yerine protein depolamasına izin vermelisiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR