Kadınlar doğası gereği hem iş hayatı hem ev hayatı olmakla birlikte birçok şeyi bir arada tutmaya çalışarak şehir hayatından fazlasıyla olumsuz etkileniyor.
İş yoğunluğundan ve şehir hayatının zorluklarından bunalanlar, İşi gücü bırakıp bir sahil kasabasına yerleşeceğim diyerek yakınmakta haklılar. Son dönemde bu isteğin özellikle kadınlardan daha sık duyulduğunu söyleyen uzmanlar, iş hayatı yanında annelik gibi birçok görevi olan kadınların kendilerini erkeklerden daha fazla yıprattığını söyleyerek bu konuda çalışmak zorunda olan kadınların mutlaka ruhsal olarak yardım almaları gerektiğini belirttiler.

Son bir kaç yıldır özellikle kadınların da iş hayatına atılmaları sayesinde her şeyi bırakıp bir sahil kasabasına yerleşmek var. Bu fikri yaratan ise büyük şehirlerdeki yaşantının dayanılmaz yorgunluğu.

Uzmanlar, metropol hayatının herkesin ve özellikle kadınların depresif bir hal almasına yol açıyor. Doğası gereği daha dingin ve sessiz yaşamak isteyen kadınların bu yoğun döngüden daha fazla etkilendiğini söyleyen uzmanlar İş kadını kimliği ve doğasındaki annelik duygusuyla birçok şeyi bir arada tutmaya çalışmasıyla kadınlar özellikle erkeklerden çok daha hızlı yıpranma sürecine giriyorlar.