Sade Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Basit ve cildi besleyen yoğurt maskesiyle yağlı olan cildinizin yağdan arınmasını sağlayabilirsiniz. Peki, sade yoğurt maskesi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

Sade Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Sade Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Bu maskeyi yaparken kendi mayaladığınız yoğurdu kullanmanız daha iyi olacaktır. Meyveli ve katkı malzemeli yoğurtlarla maske yaparak iyi sonuçlar elde edemezsiniz. Eğer cildiniz yağlıysa yağı azaltılmış, kuruysa yağlı yoğurt tercih etmeniz gerekir.

YOĞURT MASKESİNİ NASIL YAPILIR?

Yoğurdu bir kasenin içerisine alıp tahta kaşıkla çırpın. Çırpılmış yoğurdu cildinize hem eşit biçimde hem de daha kolay sürebilirsiniz. Yoğurdu parmak uçlarınızla fazla bastırmadan masaj yaparak yüzünüze ve boynunuza yedirin. Maske kuruyana kadar bekleyin. Kuruduğunda cildinizin yoğurdu emdiğinden, onun besleyici değerlerini aldığından emin olabilirsiniz. Bu aşamada yüzünüzü ve boynunuzu ılık suyla yıkayıp temiz bir havluyla bastırmadan, yavaşça silin.

YOĞURT MASKESİNİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Yoğurdun içeriğinde B2, B5 ve B12 vitaminleri, kalsiyum, çinko ve laktik asit bulunmaktadır. B12 vitamini cildin pürüzsüzleşmesini sağlarken B5 vitamini de lekeleri giderir, B2 vitamini ise hücre yenileyici özelliği sayesinde cildin tazelenmesini ve nemlenmesini sağlar. Çinko yaşlanma etkilerini geciktirir, laktik asit ve kalsiyum ise cildi besler.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR