Eğer radikal bir renk değişimi yapıyorsanız kaşlarınızı da boyamanız gerektiğini unutmayın. Simsiyah bir saç, sarı kaş kombinasyonu inanın hiç iyi durmayacaktır. Mutlaka bir kuaföre gidin ve renk değişiminin hakkını verin. Ayrıca genel bir kural olarak kaş renginizin saç renginizden bir iki ton açık olması gerektiğini de unutmayın.

SİYAH RENK CİLDİNİZDE SANDIĞINIZ GİBİ DURMAYABİLİR

Yani siyah boyaya alerjiniz olabilir. Ben saçımı sürekli boyatıyorum, saç boyasına alerjim yok ki diye düşünmeyin. Saç boyalarında bulunun maddeler şişlik, kaşıntı, yanma hissi ve kızarıklık gibi ciddi deri alerjilerine yol açabilir. Her ne kadar nadir görülüyor olsa da siyah saça geçişin sancılı olmaması için test yaptırmanız faydalı olabilir.

DİP BOYASI DERT OLABİLİR

Eğer saç renginiz siyaha yakınsa bu değişiklik sizi çok yormayabilir, ancak daha radikal bir geçiş yapıyorsanız her 3-4 haftada bir dip boyası yaptırmanız gerekeceğini unutmayın. Simsiyah saçta ortaya çıkan farklı renk kökler hiç de hoş durmayacaktır.

BİR SÜRE AÇIK RENK SAÇLAR ARZU ETMEYİN

Sadece teknik açıdan da değil üstelik, saçlarınızı çok yıpratan bir sürece dönüşür. Eğer bundan şüphe duyuyorsanız tavsiyemiz siyah renge kademe kademe geçmenizdir, geri dönüşü kolay olur.