Her kadının güzelliğine güzellik katan bir bölgeleri varsa oda saçlarıdır. Özellikle saç şekillendirmelerinde sıklıkla kullanılan ısı veren o aletlerin kullanımı da bir o kadar büyük önem taşımaktadır. Yanlış kullanım olduğu takdirde saçlara oldukça büyük zararlar veren bu aletler kullanılmadan da saçların doğal bir şekilde şekillenmesi mümkün olabiliyor.

Örneğin bigudi kullanarak maşa ile saçınıza yaptığınız şekillendirme işleminin aynısını yapmak mümkün oluyor. Özellikle bigudilerle gece yatmadan önce uyguladığınızda ertesi gün karşılaştığınız saçlarınızın görüntüsüne inanamayacaksınız. Bigudiyi uygulayış biçimi de oldukça kolaydır. Geceden nemlendirdiğiniz saçlarınızı bigudiyle sararak istediğiniz o kıvır kıvır görünümü fazlasıyla yakalayabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey çok basit; Saçlarınızı nemledirdikten sonra bigudiye sararak gece bu aksesuarlarla uyuyabilirsiniz. Ertesi gün uyandığınızda nemli saçlarınızın kuruduğunu ve şekil aldığını göreceksiniz. Bu bukleli görünümü kalıcılaştırmak için de saçlarınıza sprey yardımıyla havalandırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede saçlarınızı ısıya maruz bırakmadan rahatlıkla elde edeceğiniz buklelere sahip olabilirsiniz. Eğer saçlarınız çok seyrekse sprey kullanmadan önce saç diplerinize bebek pudrasıyla masaj yapabilirsiniz. Bu öneriyle saçlarınız daha dolgun ve şekilli görünecektir.