Saçlara en etkili yöntemlerden olan bitkisel bakım kürleri hem deriye hem de saça oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Özellikle saçlar tarafından kolaylıkla emilebilen bu bitkisel içeriklerle saçlarınızın güzelliğine güzellik katmanız mümkün.

ZEYTİNYAĞLI BAKIM KÜRÜ

5 çorba kaşığı zeytinyağını 2 adet yumurta ile karıştırın ve saçınıza iyice yedirin. Ardından başınıza plastik bir bone takarak 15 dakika bekleyin. Sonra temiz su ile durulayın.

BALLI BAKIM KÜRÜ

2 çorba kaşığı balı 3 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve saçınıza uygulayın. Başınıza plastik bir bone takın. 15 dakika sonra şampuanlayarak yıkayın.

LİMONLU BAKIM KÜRÜ

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra 1 fincan limon suyu ya da sirkeyi saçınıza masajla sürün ve suyla durulayın. Ardından her zaman ki saç kreminizi kullanın ve su ile durulayın. Saçınızdaki tüm kirler çıkacak ve ışıl ışıl parıldayacak. Yeniden denemek isterseniz iki hafta beklemelisiniz.

ÇEMEN OTLU BAKIM KÜRÜ

Çemen otu tanelerini öğüterek, bir gece suda bekletin. Ertesi gün kafa derinize bu karışımla masaj yapın ve 15-20 dakika bekleyin. Ardından ılık suyla duruladığınız saçlarınıza saç kremi uygulaması yapabilirsiniz.