Evde kolay saç boyama durumu mümkün müdür diye soranlar için hemen yanıtlayalım, eğer gerekli malzemeleriniz var ise evde de rahat bir şekilde saçlarınızı boyayabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızın durumunu iyice değerlendirmeniz gerekir. Eğer saçlarınız yıpranmış bir durumdaysa belli bir süre saçlarınıza bakım uygulaması yapmanız daha iyi olacaktır. 

EVDE SAÇ BOYAA İŞLEMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Eğer saç boyama konusunda deneyimli değilseniz ilk boyama işlemlerini yarı kalıcı veya yıkadığınızda çıkacak saç boyaları ile yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ürünleri kullanmadan önce de mutlaka alerji testini uygulayın. Boyama işlemine geçmeden önce üzerinize eski bir gömlek giyin. Böylece en sevdiğiniz tişörtünüzün boya olmasını engelleyebilirsiniz.

Durulama işleminden sonra da eski bir havlu kullanın, boyanız durulama işleminden sonra da akmaya devam edebilir. Boyama işlemini yaparken mutlaka eldiven giyin. Saçlarınızı parçalara ayırarak boyamaya başlayın. Saçlarınızda ilk olarak başladığınız yer diğer yerlere göre çok fark edilmese bile rengini daha çok tutturacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak uçlardan diplere doğru uygulamak daha sağlıklı olacaktır.