Kepek problemi saç derisinde oluşan ve saçlarınızdaki kuruluktan dolayı saçınızda kötü görünüme sebebiyet veren bir deri probelmi olmakla birlikte bu görünüme sebep olan saç kuruluğu giderildikten sonra bu sorununuzdan doğal yollarla tamamen kurtulmanız artık mümkün. Sizlerle bu doğal kürlerin hazırlanışını ve uygulanışını paylaştık.

LİMON SUYU

Saçlarınızı şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra saçlarınıza limon suyu damlatıp saç diplerinize masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Uyguladıktan sonra saçınız kuruduktan sonra tekrar arındırmak amacıyla saçlarınızı durulayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Kepek sorununuzun oluşmasını önleyecek ve bir daha çıkmamasını sağlayacak bir bakım önerisi de hindistancevizi yağı olarak bilinir. Saçlarınıza etki eden ve kuruluğu gideren bu bitkisel yağ saç tellerinize en çabuk etki eden yağlardan bir tanesidir. Bu yağı akşamları yatmadan önce saçlarınıza uygulayıp birkaç saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bunun dışında da bu bakımla uyuyup sabah saatlerinde saçlarınızı durulayabilirsiniz.

MAYONEZ

Mayonezde içeriğinde bulunan sirke ve yumurta sayesinde saçlarınıza doğal yoldan bir bakım sağlayacaktır. Mayonezi saçlarınıza uygulayıp 1-2 saat sonra saçlarınızı mayonezden arındırdıktan sonra saçlarınız eskisinden daha yumuşak ve nemli görünecektir.