Saçlarımız dış etkenlerden ve uyguladığımız saç şekilledirme işlemlerinden oldukça fazla etkilenmektedirler.Sonsuza kadar güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmasak da biraz bakımla saçlarınız daha sağlıklı ve parlak görünebilir. Birçok kimyevi işleme maruz kalan saçlarımız bunların yanı sıra kötü ışınlara ve sıcağa da maruz bırakılıyor.Peki saçlarınıza onlarca bakım yaptığınız halde aslında sağlıksız saçlara sahipseniz yapmanız gereknleri biliyor musunuz?

Bazen yıpranmış saçlarınız bile saç bakımı için kullanılan kimyasal kozmetiklerden ötürü mükemmel görünebilirler. Çünkü bu ürünler saçlarınıza günlük ve gelip geçici bir parlaklık sağlıyorlar.

Saçınızın ne kadar sağlıklı olduğunu ölçmek ve saçlarınızın eski sağlığına kavuşmak için çalışmak istiyorsanız sizlere saç teli testinin nasıl yapıldığını göstereceğiz. Öncelikle saçınızdan bir tel kopararak işe başlamanız gerekiyor. Saç telinizi bir bardak suya bırakarak bekleyin. Eğer saç teliniz su yüzeyinde kalıyor ve diplere doğru batmıyorsa bu durum saçınızın sağlıklı olduğunu gösterir. Eğer tam tersi oluyor ise yani saçınız dibe doğru batıyor ve su yüzeyinde kalmıyor ise bu da saçınızın sağlıksız olduğunu ve saçlarınıza acil bakım yaptırılması gerektiğini gösterir.