Saçlarınızın rengini açmak için birçok yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki tüm riski alıp kuaföre gidip saçlarınızı açmak diğeri de kendi yöntemlerimizle evde bir açma işlemi gerçekleştirmek.Her ikiside sizler için yararlı olmasının yanında zararlarıda bulunuyor. Kuaför salonlarında saçlarımızı istediğimiz renge kavuşturabilsek de bu saçlarımızı yıpratmayacağı anlamına gelmez. Bu işlemi kuaförde yaptırmak risk almak demektir. Açma işlemini sizlerde evlerinizde bulabileceğiniz malzemelerle sağlıklı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. İşte saç açma işleminizi yaparken uygulamanız gereken kür tarifleri...

PAPATYA ÇAYI

Bir poşet papatya çayını demleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bir poşet çayı 10 dakika kadar demledikten sonra suyunu saçımıza döküp yarım saat bekletmemiz gerekiyor. Beklettikten sonra temiz suyla durulayıp çıkan sonucun tadını çıkarabilirsiniz.

BAL VE SİRKE

Saç rengi açmada ve saçın beslenmesinde etkin rol oynayan sirke ve bal aynı zamandan saçınızın dolgun görünmesini de sağlıyor. Bu kürü saçınıza sürdükten 10 dakika sonra durulayın. Duruladıktan sonra saçlarınızın ipeksi ve ışıl ışıl görüntüsüne bayılacaksınız. Ardından saç bakım kreminizi uygulayarak saçlarınızın daha da bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.