Saç seyrekliğine kalıcı olarak çözüm bulan uzmanlar bu seyrek olan bölgelerin kalıcı dövme ile kapatılarak saçların daha dolgun görünmesini sağlamanın artık mümkün olduğunu belirtiyorlar. Son zamanlarda birçok insanın problem haline getirdiği saçlarda seyerklik sorunu birçok sebepten ötürü deride oluşmaktadır. Özellikle bazı bölgelerde daha az saç çıkması saçlardaki estetik görünümü tamamiyle bozarak saçlarımızın seyrek görünmesine sebep olmaktadır.
Hem görsel açıdan hem de sağlık açısından olumsuz görünen bu durumla beraber görüntümüzde büyük oranda değişebilmektedir. Özellikle bu uygulamayı 50 yaş üstü kadınlarda olmak üzere sıklıkla uygulayan uzmanlar bu konuytla ilgili hastalarının çok hassas bir durumla karşılaşmadığını ve bu durumun kişinin psikolojsini de olumlu yönde etkilediğini belirtmektedirler.

Özellikle saç dökülmesi her ne kadar kadınları ruhsal yönden çok fazla etkilese de erkekler üzeriinde yapılan araştırmalara istinaden erkeklerin de bu durmdan olumsuz yönde fazlasıyla etkilendikleri kanıtlanmıştır. Özellikle kadınlar bu durumdan kolaylıkla sıyrılabiliyorken erkeklerin de aynı operasyonla saçlardaki gürlüğe kolay yoldan rahatça ulaşabilmeleri uzmanlar tarafından alınan bilgilere göre artık mümkün görünüyor.