Yaz sezonunda en trend saç renkleri genelde açık tonlardır. Fakat ne yazık ki deniz, kum, güneş üçlüsü yüzünden saç telleri zarar görüyor hatta boyalı saçlar her zamankinden daha hızlı bir şekilde renk değiştirmesiyle biliniyor. Peki saçınızın hiç yıpranmadan hatta saç derinizin beslenerek saçınızın renginin istenen açıklıkta olmasını ister miydiniz? 

Öyleyse eğer gelin saçınızın rengini doğal yollarla açmanın yolunu birlikte öğrenelim. Böylece yaz mevsiminde saçınızın rengini korumak için sürekli kuaför dolaşmaktan ve saçlarım yanar mı stresinden sizi kurtaracak bitkisel kür tarifi verelim.

MALZEMELER

Saç kremi

Bal

Kap

YAPILIŞI

Çeyrek su bardağı kadar saç kremini bir kaba alın ve üzerine saç kreminin de yarısı kadar bal ekleyin. Homojen hale gelinceye kadar karıştırıldıktan sonra kür hazır olacaktır. Bu işlemi gece yatmadan önce yapıp bekleme süresini iyi değerlendirin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kremleme sırasında bu karışımı kullanın ve saçlarınızı durulamadan banyodan çıkın. Bir bone ile saçlarınızı sarın ve uyuyun. Sabah uyandığınızda saçlarınızı durulayın. Bal saçlarınızı kökten uca besleyeceği gibi ton farkının da ortaya çıkmasına sebep olacaktır.